Katalog » DIABOLINI CUP 2010 Moje konto     
Kategorie
Motocykle typu cross
Części Zamienne
Silniki
Odzież Motocross i Turystyczna
Zabezpieczenia, Blokady, Alarmy
RELACJE Z WYSTAW MOTOCYKLI
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Przedział cenowy:
do
Kategoria:
Wyszukiwanie zaawansowane
Informacje
DIABOLINI CUP 2010
O nas
Kontakt
Regulamin
Transport zakupionych produktów.
Pomoc-FAQ
Dealerzy
Serwis
Pliki do pobrania
Test motocykli Diabolini 250cc
Prezentacja kasków MAXX HELMETS
Sponsoring ZEM RACING TEAM
Zdjęcia z zawodów Cross i Pitbike
Zdjęcia z jazdy Pit Bike Diabolini
Prasa o Nas
VIDEO
WYPRAWA DIABOLINI DO RUMUNII
Nasi zawodnicy
Mapa Sklepu
Katalog produktów
Biuletyn
Uwaga Zarejestrowani klienci mogą zarządzać swoimi subskrypcjami tutaj: Twoje konto:

E-mail:

Nazwa:

Język
Polski
Waluty
Kontakt
e-mailinfo@diabolini.pl; serwis@diabolini.pl
GSM+48 514 896 514
Aktualności
NOWA DOSTAWA CZĘŚCI I MOTOCYKLII DIABOLINI!
Kto jest online
Obecnie w sklepie jest
 47 Gości i
 1 Klient
 online.
DIABOLINI CUP 2010
WITAMY WSZYSTKICH ZAPALEŃCÓW I MIŁOŚNIKÓW PIT BIKÓW, CZYLI MOTOCYKLI O POJEMNOŚCI DO 180cc NA MAŁYCH KOŁACH 14/12" I Z SILNIKIEM MONTOWANYM W POZYCJI HORYZONTALNEJ.
W TEJ ZAKŁADCE BĘDZIEMY INFORMOWALI WAS O WSZYSTKICH IMPREZACH DOTYCZĄCYCH ZAWODÓW PIT BIKE W POLSCE, ORGANIZOWANYCH PRZEZ MARKĘ DIABOLINI, MAXX HELMETS I WYŚCIGOWĄ SEKCJĘ MOTOCYKLOWĄ WAŁBRZYCH.
ZA NAMI JUŻ PIERWSZE ZAWODY Z CYKLU DIABOLINI CUP 2010, W ZAWODACH UCZESTNICZYŁO 10 ZAWODNIKÓW Z CAŁEJ POLSKI, A ZWYCIĘZCĄ OKAZAŁ SIĘ TOMASZ GRZYWIŃSKI Z WARSZAWSKIEJ GRUPY RIDERÓW NPK RIDERS WSPIERANYCH PRZEZ MARKI DIABOLINI I MAXX HELMETS.
PEŁNA RELACJA Z ZAWODÓW NA STRONIE www.motohalda.pl

NASTĘPNE ZAWODY JUŻ 02.10.2010, PONOWNIE NA HAŁDZIE "WIESŁAW" W WAŁBRZYCHU, SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZGŁASZANIA SIĘ POD ADRES MAILOWY: info@diabolini.pl.
WIĘCEJ INFORMACJI JUŻ WKRÓTCE. 

 RÓWNIEŻ W CZERWCU MARKA DIABOLINI I MAXX HELMETS ZOSTAŁA SPONSOREM I W POLSCE ZAWODÓW MINI ŻUŻLA NA TORZE W WAŁBRZYCHU. ZAWODNICY W KILKU KATEGORIACH WIEKOWYCH RYWALIZOWALI NA TORZE ŻUZLOWYM W SAMYM CENTRUM WAŁBRZYCHA. NIE ZABRAKŁO SPORTOWEJ WALKI, EMOCJI I NIEBEZPIECZNYCH UPADKÓW. NAJLEPSI ZOSTALI NAGRODZENI PUCHARAMI I KASKAMI MAXX HELMETS. NAGRODY WRECZALI PRZEDSTAWICIELE DIABOLINI I MAXX HELMETS, A TAKŻE PREZYDENT WAŁBRZYCHA I V-CE MINISTER ZDROWIA:

 

 

MOTOHAŁDA II I DRUGA EDYCJA DIABOLINI CUP 2010 - 06.10.2010 - RELACJA

MOTOHAŁDA II Cross Country Wałbrzych 02.10.2010 I DIABOLINI CUP 2010- to druga już edycja zawodów organizowanych w okolicy największej na Dolnym Śląsku hałdy „Wiesław” - tym razem jako Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej i Pucharu Dolnego Śląska. Przygotowana trasa okazała się wyzwaniem dla 120 zawodników startujących w imprezie na motocyklach i quadach.

Trasa była wymagająca, jednak nie różniła się od I edycji Motohałdy, w której udział brali zawodnicy z Pucharu Dolnego Śląska.  Jednak jeźdźcy „z nizin” mieli poważne trudności. Górzysta trasa, strome podjazdy i zjazdy były dla wielu zaskoczeniem.

Zawodnicy mieli do pokonania pętlę o długości 6 km, po bardzo urozmaiconym i różnym terenie. Były właściwie wszystkie podłoża: trawa, kamienie, piach i trochę błota. Trasa przebiegała przez tor motocrossowy, masyw zbocza górskiego, las i kamienisty nasyp kolejowy, a większość trasy ulokowana była na wyjątkowej i gwarantującej sporą dawkę adrenaliny hałdzie.

Wrażenie robiła przede wszystkim duża różnica wzniesień, przypominało to jazdę na kolejce górskiej, ale każdy, kto tego doświadczył był pod wielkim wrażeniem.  Po półtorej godzinnej rywalizacji było widać po zawodnikach zmęczenie, ale również satysfakcję z dojechania do końca.

Dopisali również kibice, którzy bardzo licznie zgromadzili się na starcie i na samej trasie w miejscach trudno dostępnych. Dopingowali bardzo ochoczo zawodników, co mobilizowało ich do jeszcze większego wysiłku.

Jako organizatorzy, mamy nadzieję, że przygotowana przez nas trasa była profesjonalnie oznakowana i zabezpieczona.  Zadaliśmy sobie dużo trudu, żeby zadbać o bezpieczeństwo zawodników i kibiców. Dużą wagę przyłożyliśmy do zabezpieczenia medycznego imprezy, przygotowania parku maszyn na ogrodzonym równym terenie, nie zabrakło również toalet, stanowiska do mycia, straży pożarnej, cateringu dla zawodników i dwóch stanowisk GOPR-u ulokowanych na trasie w miejscach niedostępnych do szybkich interwencji w trudnym terenie.

Zadbaliśmy również o liczne media, które były obecne podczas zawodów łącznie z władzami miasta, co zwiększyło prestiż imprezy. Zależy nam na rozwoju sportów motocyklowych i z takimi terenami jakie mamy do dyspozycji będziemy się starać organizować kolejne ciekawe zawody.

Niestety nie obyło się też bez małych problemów. Sędzia główny zawodów stwierdził, że trasa jest za trudna i nakazał nam zmianę jednego z najciekawszych odcinków: długiego zjazdu, który trzeba przyznać budził respekt, ale bez problemu dawali sobie z nim rade juniorzy i zawodnicy Pucharu Dolnego Śląska startujący w I edycji Motohałdy.  Decyzja sędziego wywołała niezadowolenie i oburzenie wśród zawodników, bo przecież przyjechali oni do Wałbrzycha głownie z powodu tych niesamowitych tras. Mamy nadzieję, że zmiana ta nie miała wpływu na ogólny całokształt.

Była to niestety ostania w tym roku zorganizowana przez nas impreza motocyklowa, ale mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnych edycjach Motohałdy w sezonie 2011.
Powrót
  10 grudzień 2018     6347930 wywołań od 25 marzec 2008  
Powered by 2007 oscGold

Copyright © diabolini.pl, Realizacja 2008 T.P. na zlecenie Global Services